השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

איטום

מה אתם יודעים על איטום?

לצערנו, רבים מהמבנים ומהדירות בארצנו הקטנטונת, סובלים מבעיות איטום בחורפים הבאים עלינו לטובה (פרט, כמובן, לנזילות ולשאר מפגעים בתחום, ש"לטובה" היא מילה שלא מתארת אותם בצורה הטובה ביותר, אם להיות עדינים בהתבטאויותינו, על מנת שלא לפגוע באלה אשר נאלצים להתמודד עם מפגעים אלה, ולפעמים גם חורף אחרי חורף, ברציפות).

מי (לא) מכיר את הרטיבות שבקיר?

כמעט כולנו נתקלנו במהלך שנות חיינו בפגמי אטימות כאלה ואחרים, בין אם אצלנו בבית, בין אם בעבודה ובין אם אצל אנשים אחרים. רובנו מכירים את הכתם הזה המתחיל מהתקרה ושולח זרועות ארוכות אל הקירות, אותו כתם שאם נטמון את ראשנו מתחת לשטיח ונתעלם מקיומו, אין לדעת באיזה גודל וצורה הוא יהיה בעוד כמה ימים, חודשים או שנים. כי למפגעי הרטיבות האלה יש איזו נטייה לא מובנת להתפשט, ובגדול, ואם לא נטפל בבעיה בשלב מוקדם, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו פותחים את דלת הבית ומדשדשים במים שהם, אפעס, לא מאוד נקיים, ומגיעים מינימום עד לקרסולינו. אז – לפני שנבדוק איך פותרים אותם, בואו נכיר אותם אחד אחד:

בדיקת איטום – המפגעים הנפוצים

  • חדירת מי גשמים – דרך הגג, הקירות ואפילו הרצפה, עקב אטימות לקויה שלהם.
  • חדירת מי תהום עקב איטום לקוי של רצפת הדירה – בדרך כלל בדירות קרקע ובדירות גן.
  • חדירת רטיבות מחדרים רטובים (אמבטיות, שירותים, מטבחים) אל שאר חלקי הדירה / הבית, עקב איטמות לקויה של הרצפה בחדרים אלה.
  • חדירת מים כלואים אל רצפת דירת קרקע / גן – בשל שימוש בחול רטוב בתהליכי הבנייה או בשל ניקוז לא תקין שגורם להיקוות של מים בתחתית המבנה, והיעדר אטמות תקנית של הרצפה.

איך פותרים מפגעי איטום?

בראש ובראשונה – מזמינים קבלן טוב. קבלן איטום מקצועי הינו קבלן שקיבלתם עליו המלצות מחברים, קרובים, גיסים, בני דודים ומכל אדם שאתם מכירים, ויכול לתת לכם שם של בעל מקצוע, וציון לשבח על עבודתו. כלומר – רצוי שההמלצה תהיה על בעל מקצוע שביצע את עבודת האיטום לפחות כמה חודשים ואפילו שנה או שנים מהיום, על מנת שתהיינה הוכחות בשטח שהעבודה שביצע – תקינה. אם לא מצאתם מי שימליץ לכם, תוכלו בקלות למצוא קבלנים באחד מהמדריכים האינטרנטיים או המודפסים, המציגים בפניכם שלל בעלי מקצוע. כמובן שכדאי לעשות השוואת מחיר, לפחות בין שלושה קבלנים ולוודא שהם פועלים ברישיון ושהם מבצעים את העבודה לה אתם זקוקים.

מצאתם קבלן איטום. איך ממשיכים?

הקבלן יגיע אל ביתכם ויבחן את מהות המפגע. לאחר שיסיים לבחון את המצב וחומרתו, יחדש את האטימות באמצעות אחד או יותר משלל החומרים הקיימים בשוק.

איזה חומרי איטום השוק מציע?

  • לאטימת סדקים – חומרים פוליאוריטניים שונים, שיישומם בתוך הסדק אוטם אותו כליל.
  • לאטימת בטון – חומרים צמנטיים שונים, המיושמים באמצעות מברשת או שפכטל.
  • לאטימת חדרים רטובים, מקלטים ומרתפים, מרפסות, אדניות, קירות ועוד – חומרים ביטומנים מושבחים בפולימרים.
  • לאטימת גגות – יריעות ביטומניות, יריעות פי.וי.סי – פתרון משובח ומוצלח שכדאי ליישם על כל גג.

עשה זאת בעצמך

נכון שאת חלק מהעבודות במקרה של תקלה אפשר לבצע לבד, ואין צורך להוציא כספים על עבודתו (ביקור + חומרים + עבודה) של בעל מקצוע. אבל, מכיוון שהשוק מוצף בחומרים שונים, לפני שאתם מנסים לבצע את האיטום לבד, כדאי שתתייעצו עם מישהו מוסמך. לא כדאי להוציא סתם כסף ובסופו של דבר לגלות שהחומר הספציפי לא מתאים לצורך האישי שלכם או, גרוע יותר, לא מתאים לחומר ממנו עשוי המשטח אותו אתם מעוניינים לאטום. שאלו, התייעצו, ורק אחר כך יישמו.

ככלל, מומלץ לבצע את כל עבודת האיטום בקיץ, כדי לא להיות מופתעים בחורף, שיהיה לנו חורף חם ואטום!

היתרונות שלנו

50 שנות וותק וניסיון בתחום
אחריות מלאה על כל עבודה
שירות לשביעות רצון הלקוח
שירותי S.O.S בימים גשומים
שימוש בציוד וחומר מתקדם

רוצים חורף יבש? אנחנו יכולים לעזור לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ- ללא עלות!

חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי