השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

איטום מרפסת

דברים שחשוב לדעת על איטום מרפסת

מבנים שונים, לרבות בתי מגורים, דירות, משרדים, חשוב לאטום כנגד חדירה של גשם ונוזלים. לצד הצורך באיטום של מקלחות, חשוב לא פחות לבצע מעת לעת גם איטום גגות ואזורים נוספים כגון מרפסות. מה חשוב לדעת לגבי איטום מרפסת? איך מוודאים שתתקבלנה התוצאות הרצויות?

איטום מתחת לריצוף

במידה וישנה מרפסת שלא נאטמה כראוי, כאשר נזק רציני כבר נגרם, בהחלט ייתכן מצב ובו לא יהיה מנוס מ"טיפול שורש". טיפול כזה עשוי לכלול את פירוק הרצפות, יבוש, וביצוע פעולת איטום מלאה – מתחילתה ועד סופה. זוהי דרך ארוכה יחסית, בוודאי שגם יקרה יותר, אולם כך משיגים תוצאות מיטביות ואיטום מושלם. אך מה אם לא רוצים לפרק את הריצוף שבמרפסת כדי לבצע איטום? ניתן בהחלט למצוא לכך את המענה הראוי.

איטום של מרפסת

איטום וסגירת החריצים

כדי להשיג איטום מרפסת יעיל ללא פירוק של המרצפות, ניתן לשים את הדגש על איטום הנקודות הרגישות למים – רולקות או חריצים שבין המרצפות. את המרווחים הללו ניתן לאטום אם משתמשים בחומרי מילוי ואטימה ייעודיים. יש כאלה שמתכננים לחדש את המרפסת ומבקשים להדביק ריצוף חדש על פני הריצוף הקיים. ניתן לעשות זאת כאשר מקפידים שהשכבה העליונה תעבור לאחר מכן איטום מקצועי. ומהו בדיוק האיטום של הרולקות? זהו איטום של חלקים רגישים כגון נקודת המגע בין הרצפה לבין הקירות או בין הקירות לבין הגג.

איטום ביריעות

שיטה שנחשבת ליעילה מאוד לצורך איטום מרפסת תכלול שימוש ביריעות ביטומניות. יריעות מסוג זה ניתן לפגוש גם כתחליף לזיפות מיושן. זיפות גגות עם יריעות ביטומניות וגם איטום של המרפסת בצורה כזאת מבטיח שמירה על בית יבש, ללא סכנת חלחול של מים ונזקי נזילות.

במידה ומבקשים פתרון זמני, אפשר לבצע איטום באמצעות רובה, החומר המיושם בין החריצים של המרצפות. חשוב לעשות שימוש ברובה אוטמת, כגון זו שעשויה חומרים אפוקסיים. אלה הבוחרים בשיטה האיטום המקיפה, טוב יעשו אם יוודאו שקבלן האיטום שעושה שימוש ביריעות הביטומניות מקפיד על ניקוז כפול. במילים אחרות – חשוב שיאפשרו ניקוז המים מקו הגובה של המרפסת אך גם מקו הגובה שאיננו נראה לעין (מתחת ליריעות).

לא לוותר על איטום

כיצד נהוג לתמחר עבודה של איטום מרפסת? התמחור נעשה בשיטה המקובלת של שטח המרפסת ולא פחות חשוב – שיטת האטימה. כאמור, איטום ביריעות ביטומניות ושיטה שכוללת פירוק רצפות ואיטום מלמטה – זוהי השיטה היעילה אך גם היותר יקרה. עם זאת, מכיוון שבצורה זאת מושגת יעילות גבוה ולאורך שנים – במונחי עלות תועלת לטווח הארוך מדובר באיטום פחות יקר מכפי שנראה.

ומה יקרה למי שיחסוך ויוותר על איטום במרפסת? בסופו של דבר יתגלו הנזקים – או בבית פנימה או אצל השכנים שמלמטה. אז כדי להימנע מכתמי רטיבות או עובש, כדי לשמור על בית נקי ויבש – אל תוותרו על איטום איכותי.

לחצו כאן לפרטים אודות חברה לאיטום

היתרונות שלנו

50 שנות וותק וניסיון בתחום
אחריות מלאה על כל עבודה
שירות לשביעות רצון הלקוח
שירותי S.O.S בימים גשומים
שימוש בציוד וחומר מתקדם

רוצים חורף יבש? אנחנו יכולים לעזור לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ- ללא עלות!

חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי